skaczące zwierzaki | Chrosiówka noclegi na Mazurach

U nas dzieci czasu nie liczą

Jakoś tak się dzieje, że dzieci w Chrosiówce szybko się "mnożą". Do biegającego po podwórku dziecka zaraz dołącza skądś drugie, trzecie - czy to nasze czy od sąsiadów i już jest zabawa. Nasze doświadczenie mówi, że dzieciom do zabawy wystarczy przestrzeń, piasek i patyki. Ale kogo nie urzeknie fajny duży plac zabaw!

obejrzyj zdjęcia
rysunek huśtawka | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Dla Maluchów

mniejszy plac zabaw tuż przy domu specjalnie dla maluchów - piaskownica z zabawkami, zjeżdżalnie, domek Little Tikes, huśtawki, koniki

skaczące zwierzaki | Chrosiówka noclegi na Mazurach

dla Zabawy

piłki, rakietki, gry, rowery i dużo przestrzeni, obok ogniska duży plac zabaw - małpi gaj z prawdziwego zdarzenia, a tuż obok plaża z pomostem

rysunek kot czyta | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Udogodnienia

foteliki rowerowe i kaski, małe kapoki a w domu niezbędne akcesoria dla maluchów (bramka, wanienka, krzesełka do karmienia, łóżeczko, przewijak i inne)

Plac Zabaw

Place zabaw są dwa. Piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnie i inne zabawki dla maluchów przy samym domu i duży małpi gaj dla starszych dzieci obok ogniska. Wszystkie zabawki Wojtek robi sam według pomysłu naszych córek. Projektantki są wymagające i z reguły mówią "tato, to będzie za łatwe..." więc tata się stara i co roku dorabia kolejne elementy naszej dziecięcej ścieżki zdrowia.

zające i siatkówka | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Gry i Zabawki

Najpopularniejsze zabawki u nas to piłki - i te do gry i te do skakania. Mamy też kosz różnych zabawek, głównie drewnianych klocków, samochodzików i pluszaków. Kilka gier planszowych z obowiązkowym chińczykiem na czele, uno i rakietki do badmintona. Są też kredki, kartki i stos kolorowanek.

rysunek słonie na łódce | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Plaża

Plaża wiejska znajduje się dokładnie naprzeciwko naszego domu. Plaża to duży teren z szerokim dostępem do jeziora, pomostem, mnóstwem piasku, placem zabaw, boiskiem do siatkówki. Nasze dzieci twierdzą, że woda ma idealną temperaturę do kąpieli od maja do końca września... Oceńcie Państwo sami:)

rysunek łoś turysta | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Natura

Dzieci nie trzeba przekonywać do kontaktu z naturą. Wystarczy im nie przeszkadzać. Z reguły to nam, dorosłym nie chce się wyjść na podwórko gdy pada deszcz lub jest zimniej. Uczmy się od naszych pociech, że nie ma niefajnej pogody, że można siedzieć przy ognisku w listopadzie, pójść na spacer w deszczu. A jest gdzie, bo Chrosiówka jest jednym z ostatnich domów we wsi, dalej tylko pola, łąki i las...

rysunek półka z książkami | Chrosiówka noclegi na Mazurach

Książki

W naszej biblioteczce znajdziecie książki dla dzieci i książki o dzieciach. Są książeczki dla maluchów, książki dla starszych i dla młodzieży. Jest kilka książek po angielsku, niemiecku a nawet po czesku. A dla rodziców dużo książek na temat rodzicielstwa opartego na empatii i relacji, książek które pomogły mi wielokrotnie, gdy pojawiały się kolejne rodzicielskie dylematy.